25 Temmuz 2012 Çarşamba

MERYEM ANA

bu güzel yaz aylarında, güzel bir İzmir gezisini da sizlerle paylaşmak istedim.

Geçtiğimiz yüzyılda. "Alman rahibe Caterina Emmerich' in açıklamaları yönünde Meryem Ana' nın hayatı" adlı bir kitap yayınladı. Bu rahibe, bu yerleri hiç görmemiş olmasına rağmen onları çok etkili bir biçimde tasvir ediyordu. Bu kitapta, Efes Bülbül dağı ve Meryem Ana' nın son yıllarında yaşadığı evi, çok belirli ve açık şekilde anlatmakta idi. Bu anlatımların ışığında, iki ayrı bilimsel grup 1891 yılında bu evin kalıntılarını ortaya çıkardıklarında, Alman rahibenin anlatımlarına tamamen uyduğu anlaşılmıştır. (Alıntı)

MERYEM ANA' NIN YAŞADIĞI EVİN KALINTILARI ÜZERİNE İNŞA EDİLMİŞTİR. TEMELLERİ 1. VE IV. ASRA AİTTİRLER. DUVARLARIN BİR KISMI VII. ASRA AİTTİR. SON RESTORASYON ÇALIŞMALARI 1951 YILINDA YAPILMIŞTIR.
 Meryem Ana sizi yemyeşil bir alanda karsılıyor. Alabildiğine büyük ağaçlar ve yeşilin her tonuyla huzur dolu tertemiz, sessiz ve huzur dolu bir yer.

Ziyarete gelenlerin dinlenip birşeyler yiyip içebilecekleri yerler de var.

Gittiğim gün pazar gününe denk geldiğinden özel bir günle karşılaştık. O sessizlikte dışarı yayılan dualar ve ilahiler çok büyüleyiciydi.Meryem Ana' nın bu ibadet evinin içerisinde fotoğraf çekmek yasak. Dışardan yakalanan bir görüntü.
ve içerde edilen dualardan sonra sizi sağ tarafta mum yakılacak yerler bekliyor. (bu tarz şeylere inanmam. Ama o anı yaşamak istedim)

Gezerken yine göreceğiniz başka bir yer. Duvar boyunca asılmış, mendiller, çaputlar ve kağıtlar. Biraz yaklaştığınızda içinde her dilden duaların dileklerin bulunduğunu görüyorsunuz. Durup birde dilekleri okumaktan kendinizi alamıyorsunuz :) 

işte o dileklerden bir kaçı...


MERYEM ANA KAYNAK SUYU VE BURAYA AİT HATIRA VE SEVDİKLERİNİZE GÖTÜRECEĞİNİZ HEDİYELİK EŞYALAR ALMAK İSTERSENİZ, SATIŞ YERLERİDE DÜŞÜNÜLMÜŞ.


 MERYEM ANAYA ÇIKARKEN YOL ÜZERİNDE SİZİ KARŞILAYAN MERYEM ANA


DÖNERKEN ÇEKTİKLERİMLE... 
 GÜLE GÜLE MERYEM ANA :) (şirince köyü ve kuşadası sahile doğru yolculuk devam eder...)

1 yorum:

 1. KONUYLA ALAKASIZ OLACAK AMA RESİMLERİN ÜZERİNE NASIL YAZI YAZIYORSUNUZ ?

  BU ARADA MUTLAKA BLOGUMA BEKLER TAKİPÇİM OLMANIZI DİLERİM

  SAYGILARIMLA

  http://cilginkalabaliktanuzakta.blogspot.com

  http://cizman.blogspot.com

  http://camtuglasanati.blogspot.com

  YanıtlaSil